Współpraca Polpharmy i Fundacji Las Na Zawsze zaowocuje powstaniem nowych lasów w różnych miejscach na terenie Polski. Będą to tereny, na których zainicjujemy wspólnie procesy lasotwórcze. Posadzimy rdzenne drzewa liściaste, a także krzewy, wspierając tym samym bioróżnorodność i czyniąc lasy terenem atrakcyjnym do zasiedlenia dla ptaków i owadów.
Dzięki akcji „Zadbajmy o dobry klimat” posadzimy lasy, które będą rosły przed setki lat. Jak las jest najzdrowszy? Przede wszystkim bioróżnorodny i zróżnicowany wiekowo. A takich lasów w dobie postępujących zmian klimatycznych potrzebujemy najbardziej. To właśnie takie lasy są dużo bardziej odporne na pożary, silne wiatry, czy gradację owadów, które niewątpliwie będą czekały nas w przyszłości. Lasy, a w szczególności te z bogatą warstwą podszytu, świetnie zatrzymują wodę, z którą w Polsce jest obecnie coraz większy problem. Obniżają też temperaturę i zwiększają wilgotność. Z lasów Polpharmy nie będzie pozyskiwane drewno i nie będzie usuwane „martwe drewno”, które okazuje się być skarbnicą życia dla wielu gatunków organizmów, często zagrożonych wyginięciem. Nasze lasy będą też mogły się zestarzeć, a więc skumulowany w nich dwutlenek węgla nie zostanie gwałtownie zwrócony do atmosfery, co ma miejsce w czasie procesu spalania drewna.
Bo choć lesistość Polski statystycznie wciąż wzrasta, to musimy mieć świadomość, że mowa tutaj w dużej mierze o lasach gospodarczych. Obszary lasów naturalnych i terenów pozostawianych bez ingerencji ludzkiej to wciąż bardzo niewielki procent w porównaniu z tym, jak wiele obszarów eksploatujemy przy produkcji drewna. Od 19 lat nie powstał w Polsce kolejny Park Narodowy.